Vítejte na stránce věnované podvodu zvaný Lyoness.

Proč nazýváme Lyoness podvodem? 

Protože v roce 2017 byl s konečnou platností Lyoness odsouzen nejvyšším soudem za provozování PONZI schématu.  Verdikt soudu je definitivní, nelze se dál odvolávat.

PONZI, co to je?

Ponzi (někdy také pyramida nebo letadlo, v němčině Schneeballsystemen) je způsob odměňování, kdy se odměny v síti vyplácejí z vkladů nových účastníků. V Lyoness se tento způsob schovával za vynucovaný prodej premium členství a rozvoj nových kontinentů. 

PONZI schované za premium členství

Abyste mohli tvořit svoji nákupní síť, pobírat všechny odměny a žádná odměna Vám neutekla, nebo abyste se mohli stát partnerskou prodejnou Lyoness, museli jste si pořídit premium balíček v hodnotě 80.000 Kč (64.000 Kč zálohy + 16.000 Kč poukázky). Ze vzniklých jednotek byli odměňování lidé, kteří byli v síti nad Vámi.

Že se jednalo o podvod je dnes prokázáno soudně. Lyonessu bylo nejvyšším rakouským soudem prokázáno odměňovaní založené na nelegálním Ponziho schématu, viz rozsudek v německém jazyce níže.

Jak skutečně Vaše peníze v systému fungovaly?

Ačkoliv se Lyoness prezentuje jako nákupní společenství, kdy za nákupy získáváte peníze zpátky a díky MLM můžete budovat vlastní nákupní síť s pasivním příjmem, na většině prezentačních akcí byl systém Lyoness představen (dokonce samotným Hubertem Freidlem viz video čas 5:19 až 6:19) jako výhodná investiční příležitost, kdy koupíte jednotky do systému a čekáte na zhodnocení 500%. Stejným způsobem byly prezentovány zahraniční programy USA, ASIE a další. 

Peníze se přerozdělovaly v celé struktuře lidem nad Vámi. Tomu se dle definice říká PONZI schéma, někdy také LETADLO, nebo PYRAMIDA. Navíc po změně obchodních podmínek v roce 2012 (nový Lyoness / Lyconet / CashBack World / MyWorld) již na nikoho zázračně velké zhodnocení nečeká. 

Přechodem na Lyocnet jste souhlasili s novým odměňovacím systémem a odevzdali část svých jednotek Lyonessu, přijmutím nových podmínek Lyoness jste se dokonce (ne)dobrovolně vzdali všech svých jednotek v systému. Zhruba 11/2017 Lyoness odstranil ze systému změnu na nový Lyoness a zachoval pouze možnost Lyconet.

Proč vymáháme, jak a jaká je šance na úspěch?

V létě 2017 Lyoness prohrál odvolání u nejvyššího odvolacího soudu, byla mu prokázaná trestná činnost a musí se s poškozenými vypořádat. 

Kdokoliv, kdo se cítí být poškozen, může po Lyoness soudně vymáhat své vložené peníze zpátky. Z pohledu zákona máte 100% nárok na vrácení svých peněz, které jste vložili do Lyoness. Vůbec nevadí, že jste přepnuli Lyoness na Lyconet a "souhlasili" s novými VOP. 

Lyoness je povinen Vás odškodnit. Nikdo Vám však nedokáže zaručit, že tomu tak skutečně bude a kdy. Zatím Loyness plní nařízení státního zástupce a své klienty průběžně odškodňuje.

Platforma poškozených pomáhá všem poškozeným formou hromadné žaloby. Kdokoliv má zájem, může se přidat. Jednání probíhají v německém jazyce. Výhodou jsou mnohem nižší náklady, než když byste si platili vlastního advokáta a vymáhali peníze vlastní cestou.

Pro více informací, nebo pokud máte zájem o pomoc s vymáháním, se prosím registrujte pomocí registračního formuláře uvedeného u kauzy Lyoness. Bude Vás kontaktovat některý z našich zaměstnanců.

Vaše Platforma poškozených, z.s., L 8517 vedená u Krajského soudu v Ústí nad Labem


ROZSUDEK NEJVYŠŠÍHO SOUDU POTVRZUJE PŘEDCHOZÍ ROZSUDKY (německy)

VOP společnosti Lyoness jsou neplatné (viz níže uvedený dokument). Ti z Vás, kteří se cítíte být společností Lyoness oklamáni, či dokonce okradeni a chcete získat zadržované peníze zpět, obraťte se na nás. Současná zákonná situace je jednoznačná v náš prospěch.

Poznámka:
Pro přeložení níže uvedeného rozsudku z originálu do jiného jazyka můžete použít internetový překladač, například https://translate.google.cz. V dolní části klikněte na "přeložit dokument".